10 įdomių faktų apie tatuiruotes


10 įdomių faktų apie tatuiruotes

 

Šiuo metu itin populiaru savo kūną pažymėti ilgalaikiais piešiniais. Apsidairę galime pastebėti, kad daugelis žmonių nori įprasminti tam tikrus įvykius, žodžius ar tiesiog tapti gyvu meno kūriniu ir drąsiai tatuiruojasi įvairiausias kūno vietas, o pas kai kuriuos sunku ir rasti laisvą odos lopinėlį. Nors šiuo metu tatuiruotė – tai stiliaus, saviraiškos ir išskirtinumo ženklas, ypač propaguojamas tarp jaunesnio amžiaus grupių – yra daug dalykų, kurių apie šį meną nė nežinome.

 

Legalumas

Šiandien tatuiruočių salonų galime rasti beveik kiekviename mieste, bet vienu metu ši veikla buvo griežtai draudžiama. Po 1960 metų hepatito protrūkių, kurie pasiekė kritinę padėtį, Amerikoje daryti tatuiruotes buvo nelegalu ir norintys piešinių ant kūno, turėjo profesionalų ieškoti pogrindžiuose. Masačusetse žmonių tatuiravimas buvo uždraustas iki pat 2000 metų, o pažeidus įstatymą, vyravo itin griežtos bausmės – galėjo grėsti net kalėjimas.

 

Dūrių skaičius

Ar bent įsivaizduojate, kiek kartų į Jūsų kūną įvedama adata šios procedūros metu? Priklausomai nuo dydžio ir spalvų variacijos, Jūsų oda gali gauti nuo 50 iki 3000 dūrių per minutę. Na, o jei tatuiruotę darotės kelias valandas ar dienas, nereikia būti matematikos genijumi, kad suvoktumėte, kiek dūrių iš viso galėjote patirti vos per vieną seansą. Neįtikėtina, tiesa?

 

Tatuiruotė – idėja logotipui

Visame pasaulyje žinomos universalių prekių parduotuvių korporacijos Macy's logotipas su klasikine raudona žvaigžde kilo iš įkūrėjo R. H. Macy tatuiruotės, kurią jis turėjo ant savo dilbio. Ją vadovas įgijo jaunystėje, dirbdamas laivuose, kurie medžiojo banginius. Tokiais ženklais buvo pažymėti visi įgulos nariai.

 

Laikinos tatuiruotės

Nenorintys įsipareigoti visam gyvenimui, dažnai renkasi laikinas tatuiruotes, kurias šiais laikais galima pasidaryti kone visur: prekybos centruose, turistiniuose miestuose, karnavaluose ir pan. Tačiau reikėtų žinoti, kad laikinoms tatuiruotėms dažniausiai naudojami juodos spalvos chna dažai turi sintetinių sudedamųjų dalių, kurios gali sukelti neigiamą reakciją ar net randus.

 

Tatuiruota mumija

Seniausia Europoje žinoma tikra mumija Oetzi (Ecis) turėjo labai daug tatuiruočių, kurios, mokslininkų manymu, galėjo reikšti medicininius aspektus. Kai kurios jo tatuiruotės žymi lygiagrečias ir vertikalias linijas šalia stuburo juosmeninės dalies, taip pat mumija turėjo kryžminius ženklus už dešiniojo kelio bei apie kulkšnis.

 

Alergijos

Jei esate alergiški tam tikriems lūpų dažams ar šešėliams, Jūs taip pat galite turėti alerginę reakciją tatuiruotei. Kartais tie patys junginiai randami ir makiažo gaminių formulės, ir tatuiruočių rašalo pigmentuose, todėl jei esate susidūrę su alergijomis makiažo priemonėms ir ketinate pasidaryti tatuiruotę, būtinai prieš tai pasikonsultuokite su dermatologu ir atlikite reikiamus tyrimus.

 

Reikšmė

Žodis tatuiruotė yra kilęs iš Polinezijos žodžio, reiškiančio „streikuoti“, kuris jiems puikiai apibūdino smaigalio, kuriuo atliekamas šis menas, garsą, girdimą jam vis liečiantis prie odos. Įdomu, sutapimas ar ne, kad didieji šių dienų maištininkai dažniausiai turi savo ženklus, kurie taip pat atvaizduojami ant kūno...

 

Panaikinimas

Tik lazerinė chirurgija gali efektyviai pašalinti tatuiruotę. Lazeris įsiskverbia į odą ir laužo pigmentą taip, kad po kiek laiko pats organizmas ir imuninė sistema jį pašalina. Lengviausiai pašalinama spalva – juoda, nes ji puikiai sugeria lazerio bangas. Sunkiausia panaikinti žalią ir geltoną atspalvius. Beje, mokslininkai ištyrė, kad moterys tatuiruotes naikina dukart dažniau nei vyrai, todėl šios lyties atstovės turėtų atidžiau priimti sprendimus, nes tatuiruotės panaikinimas – nemažai laiko ir lėšų reikalaujanti procedūra.

 

Jokio plagiato!

Kito žmogaus tatuiruotės kopijavimas meno pasaulyje laikomas neetiška veikla. Kai kurie tatuiruočių meistrai nedrįsta kopijuoti net mumijų piešinių ant kūno, teigdami, kad tatuiruotė išskirtinai priklauso tik tam žmogui, kuris ją turi.

 

Daugiausiai tatuiruočių turintis žmogus

Gregory Paul McLaren (1971) yra pripažintas kaip daugiausiai tatuiruočių pasaulyje turintis asmuo. 100 proc. jo kūno dengia tatuiruotės, įskaitant ausų, burnos ir kitų ertmių vidų. Turbūt sunku ir įsivaizduoti, kiek meistrų laiko ir dūrių reikalavo tokios viso kūno „dekoracijos“.