Išbandyta: lietuviška ODA kosmetika (arba pirmasis mano blog‘as ) I dalis


Išbandyta: lietuviška ODA kosmetika (arba pirmasis mano blog‘as ) I dalis

Jei prieš kokį pusmetį man būtų kas pasakęs, kad rašysiu savo straipsnį ir kelsiu jį į viešumą, būčiau skaniai pasijuokusi. O štai šiandien aš jau išsidėliojusi savo pirmuosius (oficialiai) išbandytus produktus rašau savo pirmąjį (tikiu, kad ne paskutinį) blog‘o įrašą apie ODA priemones. Yoohoo!

Taigi ODA – profesionali kosmetika, praturtinta AHA organinėmis rūgštimis. Firmos gamintojai teigia, kad jų kosmetika labiausiai tinka turintiems tokių odos problemų, kaip spuoguotumas, odos senėjimas ar dehidratacija. Jų kredo – mes nelepiname odos, o skatiname ją dirbti. Toks kredo atrodo tobulas ir būtent tai, ko, mano manymu, reikia.

ODA klinikoje yra galimybė atlikti išsamų veido odos tyrimą, pagal kurio rezultatus specialiai Tau bus parinkti odos priežiūros produktai ir procedūros. Taigi nuo to ir pradėsiu savo pasakojimą.

Nuvykus į ODA kliniką manęs paklausė, ar kada nors esu bandžiusi odos būklės tyrimą. Apie tokį niekada nebuvau girdėjusi, todėl, žinoma, sutikau pabandyti. Savo veido odą visada laikiau ir tebelaikau problemine. Esu mėginusi begales įvairiausių produktų: nuo rekomenduotų, kosmetologų parinktų, iki spontaniškai įsigytų kosmetikos parduotuvėse ar vaistinėse... Tačiau veido problemos – besikemšančios poros, odos blizgesys, bėrimai – taip niekada ir neišnykdavo arba išnykdavo labai trumpam. Todėl apsidžiaugiau, kad pasitaikė galimybė išbandyti tokį tyrimą, ir tikėjausi, kad pagaliau į mano problemas bus pažvelgta giliau (tikrąja to žodžio prasme). Rezultatai mane gerokai nustebino. Pirmiausia sužinojau, kad pagal metus mano oda – net senesnė, nei yra iš tiesų, nors visi sako, kad tiek metų, kiek turiu, man neduotų, todėl šis faktas privertė susimąstyti ir užplūdo begalinis kaltės jausmas, kad, pernelyg pasitikėdama savo genais, visą šį laiką savo oda rūpinausi iš tiesų per mažai. Antras dalykas, kurį sužinojau, – jog mano odai trūksta drėgmės. Kiek nustebau, nes niekada nesu jautusi ypatingo diskomforto dėl odos tempimo. Kita vertus, kadangi reguliariu vandens vartojimu pasigirti negaliu, įtariau, kad kažką panašaus išgirsiu. Labiausiai nustebino tai, kad mano odai trūksta sebumo (riebalo). What??? Ji nuolat blizga ir kemšasi poros, visada maniau, kad šitaip yra būtet dėl riebalų pertekliaus...

Tyrimo rezultatų ir specialistės (beje pačios ODA įkūrėjos ir vadovės Irenos Jokšienės, kuo asmeniškai aš likau labai sužavėta)  rekomendacijų dėka šiandien savo rankose turiu: aktyvųjį prausiklį su glikolio rūgštimi, regeneruojamąjį veido kremą nuo spuogų Acne control, atkuriamąjį kremą sausai/jautriai odai Rich ir maskuojamąjį jautrios odos kremą.

Aktyvusis prausiklis. Prausiklį galima rinktis su pieno rūgštimi (5%) arba glikolio rūgštimi (7% ar 10%). Kadangi esu dariusi ne vieną rūgštinę veido valymo procedūrą, man patarė rinktis patį stipriausią prausiklį su glikolio rūgštimi (10%). Iš pradžių kiek nustebino jo konsistencija ir.. skonis (sakoma, kad ant odos turėtum tepti tik tokius produktus, kurių nebijotum paragauti J ). Esu pratusi prie bent kiek putojančių priemonių (net jei rinkdavausi bemuiles neputojančias), tad buvo keista, kad jis labiau priminė gelį nei prausiklį. Kadangi prausiklis labai skalsus, jo reikia tikrai nedaug, o nuprausus lieka malonus gaivos jausmas, ir, kas man labiausiai patiko, – visiškai nejaučiau ir nejaučiu jokio sausinančio efekto (jokio!) ar sudirgimų, kurių bijojau labiausiai. Apie gaivumą: nežinau, ar čia dėl pačio prausiklio, ar dėl naujo mano įpročio ir pirkinio, be kurio nebeįsivaizduoju savo vakarinės odos priežiūros rutinos – celiuliozinė kempinėlė veidui prausti. Pradėjau ją naudoti dar prieš įsigydama ODA prausiklį ir iškart pajutau, kad čia yra TAI, ko visada ieškojau. Jau po kelių panaudojimų pastebėjau, kad mano oda tapo daug švelnesnė ir, sakyčiau, lygesnė. Taigi visada darau taip: sudrėkinu delnus, ant jų išspaudžiu nedidelį kiekį prausiklio ir, per daug netrindama, tik švelniai pamasažuodama, paskirstau ant veido. Tuomet atsargiai nuplaunu vėsiu vandeniu ir dar kartą, kol oda tebedrėgna, užtepu nedidelį kiekį prausiklio. Sušlapinta kempinėle (nuolat ją praplaudama, kad būtų švari ir ganėtinai drėgna/šlapia) po truputį švelniai nuvalau veidą. Rezultatas tikrai skiriasi nuo vien tik nusiprausimo – pabandykite.

Pasirodo, ODA prausiklį galima naudoti ne vien kaip prausiklį, bet ir kaip kaukę: esant stipresniems bėrimams pakanka užtepti ant veido ir palikti per naktį arba patepti ant kylančio spuogučio ir palikti išdžiūti. Pirmojo būdo neišbandžiau, o va kelis spuogelius tikrai taip išsigydžiau. Liuks!

Tiek šįkart. Apie likusius produktus skaitykite antroje šio straipsnio dalyje, jau greitai...