SPA namuose


SPA namuose

Spa centro malonumai  yra tokie gundantys ir viliojantys, atgaivinantys ne tik odą, kūną, bet ir mintis.  Tačiau šie malonumai nėra tokie pigūs ir ne kiekviena mergina gali juos sau leisti. Nėra padėties - be išeities. Negalėjimo apsilankyti spa centre išeitis - spa namuose. Pigu, niekur nereikia eiti, tačiau taip pat veiksminga ir malonu.

Taigi, kaip susikurti spa namuose?

PIRMIAUSIA – RAMINANTI APLINKA

Pirmasis žingsnelis, norint pasilepinti spa namų sąlygomis, yra susikurti raminančią ir atpalaiduojančią oazę.

Kad vonia nebūtų tik įprasta vonia su baldais ir jūsų higienos priemonėmis, įneškite į ją šiek tiek magijos - užsidekite žvakes.  Dar nuostabesnis variantas, jeigu tos žvakės kvepia aromatu, kuris jums labai patinka, tačiau nėra atsibodęs. Nesirinkite aromato, kurį dažnai uodžiate, nes jis jums gali priminti kasdienius rūpesčius, problemas. Rinkitės ką nors naujo, tačiau jums malonaus.  Jeigu visiškai nežinote ką pasirinkti, kūnui atsipalaiduoti padeda itin švelnūs samanų, jazminų ar rožių aromatai.

Kitas nemažiau svarbus dalykas – muzika ir garsai. Pasileiskite mėgstamos muzikos, kad galėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir pasinerti į malonumą ir poilsį. Jeigu muzika jums trukdo atsipalaiduoti, galite pasileisti lietaus, vandens čiurlenimo ar paukščių čiulbėjimo garsus. 

Prie vonios pasidėkite sveikos arbatos puoduką.  Pasivaišinkite arbatžolių arbata, subalansuokite savo organizmą, šiandien atsisakykite kavos ar juodos arbatos puodelio. Jei arbatos nenorite, vaišinkitės vaisiais.

KITAS ŽINGSNIS - VANDENS PARUOŠIMAS

Kuomet aplinka jau raminanti, metas pasirūpinti kitu ne ką svarbesniu dalyku – vandeniu. Į vonią prisileiskita šilto vandens, jį praturtinkite vonios eliksyru, druskomis, aliejumi, pieneliu ar putomis. Produktų vonioms yra begalės, jums tereikia pasirinkti, ko pačios norite.  Kad jaustumėtės kaip tikroje pasakoje, vonią galite papildyti gėlių žiedlapiais, žaliųjų citrinų griežinėliais.

METAS KŪNO PUOSELĖJIMUI

Kuomet viskas paruošta, mėgaukitės harmonizuojančia vonia. Gulėkite, užsimerkite ir klausykite muziką arba skaitykite knygą, žurnalą. Kuomet kūnas sušils ir visiškai atsipalaiduosite, nušveiskite odą, kad ji geriau pasisavintų gėrį, kurį jai norite suteikti. Naudokite įprastą savo šveitiklį, o jei norite natūralaus - naudokite ryžius. Nebijokite pamasažuoti savo kūno. Kojas, pilvą, rankas masažuokite sukamaisiais judesiais, paspausdamos ir vėl atleisdamos.  Po vonios odą palepinkite kokiu nors turtingos sudėties kremu. Pavyzdžiui - praturtintu sezamų, migdolų ar sviestmedžių aliejumi.

SPECIALUS DĖMESYS VEIDUI, PLAUKAMS IR PĖDOMS

Ne paslaptis, kad mūsų veidui reikia didžiausios priežiūros. Juk tai kūno vieta, kurios nepaslėpsi po jokiais drabužiais. Ne ką mažiau mūsų dėmesio reikia ir plaukams bei pėdoms. Šioms sritims skirkite dar keletą papildomų procedūrų.

Pradėkite nuo plaukų ir po truputį keliaukite žemyn. Palepinkite savo plaukus kokia nors namine kauke: kad plaukai labiau spindėtų ir būtų minkšti, uždėkite ant jų medaus ir pieno kaukę: pusę puodelio kambario temperatūros pieno  sumaišykite su dviem šaukštais medaus, maišykite, kol ištirps, paskirstykite ant plaukų ir po pusė valandos nuplaukite šampūnu.

Toliau – veidas. Visų pirmą jį dar kartą švariai nuplaukite drungnu vandeniu. Tada būtinai nušveiskite. Įprastu šveitikliu arba natūraliu, pavyzdžiui, kavos tirščiais. Nušveitę visas negyvas  odos ląsteles, veidą palepinkite kauke. Jeigu norite rinktis natūralią: riebiai odai sutramdyti tiks kivių tyrelė (20 minučių), kovai su spuogais – plaktas kiaušinio baltymas (15 minučių), švelnumui prisijaukinti - persikų tyrelė (30 minučių). Po kaukės yra labai naudinga veidą pagarinti. Užsivirinkite vandens, užsidėkite rankšluostį ant galvos ir atsargiai palinkę virš garų garinkite veidą. Garus galite ir įkvėpti, tai yra naudinga jūsų organizmui. Pakaitinus veidą atsiveria odos poros, todėl ką tepsite po garinimo, oda giliai tai įsisavins. Rinkitės turtingos sudėties kremą veidui.

Geriausias pasirinkimas pėdoms - vonelės. Pirmiausia palaikykite pėdas šiltame vandenyje ir su pemza nušveiskite visas suragėjusias odos ląsteles. Į karšto vandens vonelę galite įtarkuoti saliero, kadangi jis efekyviai minkština kojų odą. Jeigu jūsų pėdų oda labai sausa ir suskeldėjusi, padės bananų kaukė: sutrinkite bananą, užtepkite ant pėdų ir palaikykite 10 minučių. Po to nuplaukite, jūsų pėdų oda jums padėkos. Jei pėdos gausiai prakaituoja, padės sodos vonelė.

SVARBIAUSIA – SKIRKITE LAIKO SAU

Besirūpindamos mokslais, šeima ar namais, bedirbdamos ir belėkdamos nepamirškite pasirūpinti savimi ir šiek tiek skirti laiko savęs puoselėjimui. Bent jau kas antrą savaitgalį surenkite sau šventę - spa namuose, atsipalaiduokite, pabūkite su savimi. Nes grožis - veža! :)

Autorius: http://peroksidineblondine.blogspot.com